Return to Družiny

Sovičky

Sovice jsou momentálně součástí vedení oddílu, většina z této družiny je rádcem jedné z družin nebo jinak pomáhá u oddílu. A jelikož společně prožila mnohá dobrodružství a byly správná parta, není divu, že se v oddíle snaží, aby jejich svěřenci zažili to samé!

… skauting pro život

Dřívější popis družiny:

Sovice jsou už velké holky, vlastně slečny. Jsou dobrá a sehraná parta, ve které není nikdy nuda ani klid. Společně fungují už od roku 2004. Od té doby zažily nezapomenutelné zážitky – umístily se na 3. místě celostátního kola ZVaS v Olomouci, jely 24 hodin vlakem při akci Křížem krážem ČR, zúčastnil se středoevropského skautského setkání na Slovensku, byly na náročném celodenním závodě trojic M.I.S.E., zařádily si v Liberci na Laser game, slaňovaly ze skal i mostů, vydaly se do Jizerských hor či se několikrát cachtaly v bazénu nebo skákaly na trampolínách. Všechny už se plně zapojují do přípravy programů, víkendů a táborů. Je to parta holek, která jde do jakékoli akce s nadšením, dokáže hravě vyřešit každý problém a v neposlední řadě tvoří kruh dobrých přátel.

Scházejí se nejen každý pátek na „Ostrově“ na schůzkách, které si už i samy vedou, ale i mimo běžné schůzky. Například v kině, bazénu nebo jen tak v pizzerii či cukrárně. A tak pokud chceš zažít prosmátý víkend je Anet, Makyna, Hell, Eva, Róza, Káňa a Lulu ta správná společnost pro vás.

A co jim říkáte vy?

Pokřik (vznik září 2004):
Sovičky jsou nejchytřejší
mají dobré nápady,
když si někdo neví rady,
Sovičky mu poradí!